Символ милосердя: ікона Достойно Є як відображення божественної волі

У 980 році, виникло одне з найцікавіших явищ у християнській іконографії – образ Пресвятої Богородиці "Достойно є". Ця історія пов'язана з невеликим монастирським куточком біля Афонського Карейського монастиря, де мешкав старець зі своїм послушником. Зазвичай недільні вечори старець вирушав на всеношну в храм, а його послушник залишався в келії, зосереджуючись на молитві.

В один  з таких вечорів у келію з'явився дивний мандрівник, який називав себе Гавриїлом, ченцем, який приєднався до молитовних обрядів юнака. Коли настав час оспівування "Чесніший за Херувимів", незнайомець, стоячи перед іконою Богородиці "Милуюча", почав співати "Достойно є". Звуки його голосу пронизали душу послушника, а образ Богородиці немов ожив, засяявши світлом незвичайної святості.

Серце молодика тремтіло від раптових почуттів, і він не міг утримати сліз, оповитих святим захопленням. З тихим благанням прохання він попросив мандрівника записати слова цієї неймовірної пісні. Але в келії не було ні пера, ні паперу. Тоді Гавриїл, взявшись за камінь, почав вирізати на ньому слова, наче це була жива тканина, а не твердий камінь.

Таким чином, представлення самого архангела Гавриїла у момент молитви стало свідченням чергового дива, що оживив світ духовною красою. Ікона "Достойно є", створена в цей неповторний момент, досі перебуває в соборному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Кареї на святій горі Афон. Кам'яну плиту із записаним на ній текстом пісні було перенесено до Константинополя. Щорічно 24 червня, християни по всьому світу відзначають свято святого образу Божої Матері "Достойно є" (Милуюча).

Ця ікона вважається джерелом надії та втіхи для тих, хто звертається до неї з вірою та молитвою. Її образ закликає до смиренності, співчуття та любові до ближнього. Багато віруючих свідчать про чудеса і зцілення через молитовне звернення до цієї ікони.

Молитва перед іконою "Достойно є" (Милуючою) допомагає віруючим знаходити душевну втіху, набувати духовної сили і настанов у складних життєвих ситуаціях. Вона стає для багатьох джерелом натхнення та підтримки на шляху до духовного вдосконалення та пізнання Божої волі.