Ікона Святе Сімейство зображує Ісуса Христа, Діву Марію та її чоловіка Святого Йосипа Обручника.
Святе Сімейство є однією з найбільш шанованих ікон у християнському світі. Ця ікона зображує Ісуса Христа, який зазвичай зображується в обіймах Матері Божої, а Йосип стоїть поруч з ними. Іноді на іконі також зображується ангел, який спостерігає за цією родиною.

Ікона Святе Сімейство має глибокі корені у християнській традиції та іконографії. Ця ікона є символом родинного життя та любові, що відображає глибоке значення, яке має сім'я в християнстві. Вона нагадує вірянам про те, що Ісус не був тільки Божеством, але також і людиною, і що його батьки були дуже важливими у його житті.

Ікона Святого Сімейства є також предметом культурної спадщини у християнстві. Багато художників створюють свої власні версії цієї ікони, які можуть відрізнятися за стилем та композицією. Такі ікони можуть бути прикрасою в домі, церкві або будь-якому іншому місці духовного зосередження.

Віряни моляться перед цією іконою,  звертаючись до Ісуса, Діви Марії та Святого Йосипа Обручника з проханням про благословення та захист сімейного життя, добробут в оселі та родині. Тим, хто має проблеми зі сімейним життям, ікона Святе Сімейство може стати джерелом надії та підтримки.

Цю ікону прийнято дарувати молодятам на весілля, або вінчання. Також на річницю весілля, або після народження дитини.

Ікона із зображенням Святого Сімейства має велике значення як символ родинних любові та порозуміння  в православ'ї. Вона нагадує віруючим про важливість сім'ї, та про те, що Ісус Христос народився в сім'ї, де були любов, турбота та взаєморозуміння.