Ікона Божої Матері Глікофілуса: Солодке лобзання

У лоні Афона, на грецькому півострові, де розкинулися обителі ісихастів, сяє дорогоцінна перлина – ікона Божої Матері "Глікофілуса", що в перекладі з грецької означає "Солодке лобзання".

Образ, пронизаний ніжністю та безмежною любов'ю, розповідає про зворушливу близькість Матері та Сина. Богородиця, одягнена в пурпуровий мафорій, лагідно притискає до себе Немовля Христа, а Він, схиливши голову, ніжно лине до її щоки.

Чудове явище

Згідно з переказами, ікона "Глікофілуса" є однією із 70, написаних євангелістом Лукою. Вона чудом з'явилася на березі моря поблизу афонського монастиря Філофея в IX столітті.

На той час правив імператор-іконоборець Феофіл, гонитель святих образів. Один із його наближених, Симеон, поділяючи погляди свого пана, з ненавистю ставився до ікон.

У його будинку зберігалася ікона Богородиці, що дісталася йому у спадок. Бажаючи догодити імператору, Симеон вирішив знищити образ. Він ударив по іконі сокирою, але натомість з рани ринула кров.

Злякавшись скоєного, Симеон покаявся і благав про прощення. Віруюча жінка, дізнавшись про те, що сталося, забрала ікону і пустила її в море.

Хвилі ж прибили чудотворний образ до берега Філофіївського монастиря. Ченці з благоговінням помістили ікону до храму, де вона і перебуває до цього дня.

Солодка втіха

З того часу ікона "Глікофілуса" прославилася численними чудесами. Вона зцілює хворих, втішає скорботних, дарує допомогу у важких життєвих ситуаціях.

До образу Богородиці "Солодке лобзання" стікаються паломники з усього світу, щоб знайти душевний спокій, зміцнитися у своїй вірі, отримати зцілення від хвороб як фізичних, так і духовних.

Символ материнського кохання

Ікона "Глікофілуса" – це не просто святе зображення, це символ безмежної любові Божої Матері до своїх дітей. Вона нагадує нам, що ми завжди можемо знайти втіху і підтримку в молитві перед образом Пресвятої Діви.

Дивлячись на лики Богородиці та Немовляти, ми відчуваємо ніжність та тепло, що виходять від них. Це почуття зігріває душу, дарує надію та віру у майбутнє.

Вшанування та списки

Ікона "Глікофілуса" стала однією з найшанованіших у православному світі. З неї було зроблено безліч списків, які розійшлися храмами та монастирями різних країн.

Особливо шануються списки, що знаходяться в Україні, Греції та Сербії.

Ікона Божої Матері "Глікофілуса" – це не просто витвір мистецтва, це духовна опора та джерело втіхи для віруючих людей. Вона нагадує нам про те, що ми не самотні на цьому світі, що нас завжди любить і захищає Пресвята Богородиця.