Апостол і Євагнеліст Матвій: історія віри та відданості Христу

У маленькому стародавньому місті Капернаумі, оповитому легендами, проживала людина на ім'я Леві, відома як багатий збирач податків. На той час Ізраль перебував під окупацією Римської імперії. Одного разу, коли Ісус Христос промовив перед Леві поклик "Йди за Мною", той миттєво залишив своє заняття і мирське життя і пішов за Ним. Цей великий епізод історії перетворив Леві на Матвія, апостола, чиє життя стало нерозривно пов'язаним із вченням Ісуса Христа.

Матвій був не просто свідком життя Ісуса, а й одним із його найближчих послідовників. Разом з іншими апостолами, включаючи свого брата Якова Алфєєва, він невідлучно супроводжував Христа, брав участь у Його проповідях та чудесах.

Після Вознесіння Ісуса і пришестя Святого Духа, Апостол Матвій став невтомним проповідником Христової віри. Його послання та проповіді приваблювали безліч послідовників, і люди, натхненні його словами, стали переконувати його написати Євангеліє. Так, за натхненням Святого Духа, у 41 році Матвій створив свою знамениту книгу, в якій він описав життя, вчення і чудеса Ісуса Христа.

Його Євангеліє пронизане глибокою вірою і повагою до Божої мудрості та любові. У ньому Матвій з яскравістю зображує Благовіщення Пречистої Діви Марії та величне Різдво Ісуса Христа, підкреслюючи важливу роль ангелів у цих священних подіях.

У міру поширення християнства Матвій продовжував свою місію, проповідуючи в різних частинах Азії, включаючи місця на південь від Каспійського моря. Його відданість та стійкість у вірі були натхненням для тисяч його сучасників.

Про смерть апостола Матвія немає точних даних. Дехто припускає, що його спалили на вогні в Ефіопії, інші стверджують, що він помер природною смертю. Але його відданість і віра прославляються й досі, а його життя та служіння Христу стали прикладом для багатьох поколінь християн. Днем пам'яті апостола та євангеліста Матвія є 29 листопада

Сьогодні Матвій шанується як один із чотирьох євангелістів і мученик за віру Христову. Його життя, діяння та послання продовжують надихати мільйони віруючих людей у всьому світі.