Преподобна Марія Єгипетська: Шлях від погибелі до святості.

У середині V і на початку VI століття жила жінка, відома як Преподобна Марія Єгипетська. Її життєвий шлях почався з похмурих перспектив, але завдяки незвичайному повороту долі та її власному покаянню, вона перетворилася з грішниці на велику святу. Розглянемо цей захоплюючий шлях самозречення та перетворення.

Ще дівчинці Марії було лише дванадцять років, коли вона залишила свій будинок в Олександрії та вирушила у світ самостійності. Молода і недосвідчена, вона захопилася погрішним життям, кликаючи на себе різні спокуси. Так тривало до 17 років, живучи у гріхах, без будь-якої надії на виправлення та покаяння.

Однак усе змінилося, коли Марія випадково приєдналася до групи паломників, які вирушали до Святої Землі. Під час подорожі кораблем вона продовжувала спокушати людей і грішити. Але коли вони досягли Єрусалиму і попрямували до храму Воскресіння Христового, сталася надзвичайна подія, яка змінила життя дівчини.

Біля входу до храму Марія була зупинена невидимою рукою Господа і не змогла пройти всередину. У цей момент вона усвідомила, що через свою нечистоту шлях у святе місце закритий для неї навіки. Переповнена жахом і глибоким покаянням, вона почала молитися біля ікони Божої матері, що знаходилась неподалік, просити прощення та обіцяти змінити своє життя. Потім, раптово, вона відчула просвітлення у своїй душі і спокійно увійшла до храму. Тоді Марія зрозуміла, що Господь прийняв її покаяння.

Марія виконала свою обіцянку, дану Діві Марії і вирішила повністю змінити своє життя. Вона залишила Єрусалим і пішла в сувору і безлюдну Йорданську пустелю, де провела понад півстоліття в повній самоті, віддавшись посту та молитвам до Бога. Завдяки таким важким випробуванням Марія викорінила у собі всі гріховні прагнення і зробила своє серце і душу обитель Духа Святого.

Старець Зосима, який проживав у монастирі святого Іоанна Предтечі в Йорданській пустелі, був обраний долею зустрітися з преподобною Марією, коли вона вже була в похилому віці. Його вразила її святість та прозорливість. Одного разу він побачив, як вона піднімалася над землею під час молитви, а іншим разом переходила річку Йордан, наче по суші.

Прощаючись із Зосимою, Марія попросила його повернутися через рік, щоб причастити її. Старець прийшов у очікуваний час, щоб надати їй Святі Таємниці і здійснив обряд.
Але, повернувшись ще через рік, Зосима виявив, що Марії вже не було в живих. Він поховав її останки в пустелі за допомогою лева, який своїми пазурами викопав могилу для праведної жінки. Ця подія сталася близько 521 року.

Днями пам'яті Святої Марії вважаються у Православній церкві 14 квітня (1 квітня за старим стилем) та у п'ятий тиждень (неділя) Великого посту, у Католицькій церкві – 3 квітня.

Преподобна Марія Єгипетська – приклад того, як грішник може звернутися до Бога та повністю змінити своє життя. Її історія надихає на покаяння і самозречення, показуючи, що навіть найтемніші душі можуть перетворюватися на благодатні та святі. Свята Марія залишила яскравий слід в історії християнства, слугуючи нам нагадуванням про силу покаяння та милості Божої.