Світло душі та прощення: Ікона Богородиці Призри на смирення

Погляньте на таємниче чудотворне зображення - ікону Божої Матері Призри на смирення. Написана у далекому 1420 році, ця прекрасна церковна ікона тривалий час приховувала свої цілющі сили, доки не стала на служіння людству лише ХХ столітті. Втілюючись у різних варіаціях іконопису, це зображення Богоматері розкриває дуже глибокий і багатогранний характер.
Днем шанування цієї ікони у Православній Церкві вважається 29 вересня (16 вересня за старим стилем).

Копій цієї стародавньої ікони збереглося небагато. Відомо, що одна з них поважно зберігається у Фролівському монастирі міста Києва, а друга – у Київському Свято-Веденському монастирі. Легенда свідчить, що ікона була написана княгинею, яка стала монахинею та прийняла ім'я Марія. Жінка була благодатно обдарована художнім даром та рідкісною можливістю торкатися мощей святих. З повним преданням реверансом перед Господом, вона написала образ Пресвятої Діви, використовуючи кісточку від святих мощей і фарби, розведені святою водою. Натхненно вона читала Ісусову молитву протягом усього процесу іконопису. Так народилася ікона Призри на смирення, яка має здатність зцілювати і приносити благодать тим, хто її потребує.

Доля ікони звела її з Борисом Квасницьким 1917 року. Перед своїм арештом він передав святе зображення своїй дочці - черниці Феофанії. Вірна своєму обіту, вона дбала про неї протягом 55 років. Незебаром, з бурею подій Введенський монастир був розігнаний, і Феофанія разом з іншими черницями переїхала до Фролівського монастиря.

Саме тут сталося перше диво зцілення – глухоніма дівчинка, що молилась перед іконою, раптом вимовила слово "бабуся" і розповіла, що тітонька з образу доторкнулася до неї. Перед своєю кончиною, хранителька прийняла ім'я Феодори і передала ікону назад до Введенського монастиря, де й було перше місце її шанування. Приветраючи безліч паломників і віруючих, це непримітне зображення Блаженної Діви було вміщено у спеціальний кіот. Дивовижна подія відбулася також і в 1993 році, коли скло, яке прикривало ікону для реставрації було знято. Там, на його поверхні, чітко вималювався відбиток зображення, що точно повторює всі контури Богоматері з Немовлям. Звідки воно взялося? Цей загадковий слід, нерукотворний та органічний за природою, став ще одним свідченням чудес та милості Божої. Після цього ікона Призрі на смиренність була визнана чудотворною у 1995 році. Серця зцілених людей сповнились подякою, а ікону увінчали ювелірними прикрасами, на знак визнання її могутності.

Предстаючи перед нею з молитвою - це можливість знайти смирення для себе і своїх близьких, покаятися за власні гріхи і помолитися за тих, хто пішов з цієї землі. Витонченість і незбагненність цього образу вчать нас глибокій повазі до самих себе і до побратимів, а також допомагають знайти зцілення від серцевих і життєвих страждань. Молитва перед іконою Призрі на смиренність - це зустріч із милосердям і мудрістю, здатністю доторкнутися до святого та чудотворного.

Велика Цариця Небесна, випромінюючи свою милість, завжди поспішає на допомогу і заступництво перед Всевишнім для кожного, хто приносить свою щиру віру до її чудотворного образу. Як і для Вічного Сина, для неї немає нічого неможливого. Але важливо, щоб прохання і молитви були спрямовані на благо не тільки того, хто просить, але і всього людства. Сила цієї ікони проявляється не тільки в добробуті живих, а й у підтримці тих, хто перейшов у інший світ. Великодушні молитви перед цим святим образом надають допомогу покійним, які не залишили світ без каяття. Дар прощення і Вічного Життя, які можуть бути отримані завдяки заступництву Пресвятої Богородиці, безсумнівно, мають благодатну силу.

Дивлячись на ікону Призри на смирення, віруючі моляться Пресвятій Богородиці про смирення та покаяння. Крізь цей священний образ вони звертаються з проханнями про допомогу для себе і грішників, які ще не знайдуть у собі сили розкаятися. Це могутнє посередництво проливає світло в темні куточки душ, приносячи полегшення від душевних хвороб і мук. Заступництво Пресвятої Богородиці простягається на всіх, хто страждає від гонінь, хто відчуває зневіру та розпач, хто шукає віри у своєму серці. Її молитовне втручання розкриває істину, викриває наклеп, і підтримує невинних.

Ця благословенна ікона також приносить зцілення як душевне, так і тілесне. Вона надає захист від хвороб, особливо пов'язаних із серцево-судинною системою та жіночими захворюваннями. Молитви, які підносяться перед Призрі на смирення, проливають світло і на вирішення житлових питань, наповнюючи душі віруючих надією та спокоєм. Цей образ Божої Матері є не лише символом віри, а й потужним засобом спілкування з духовним світом. Її благодатна сила охоплює як живих, так і тих, хто пішов, приносячи їм душевне полегшення, зцілення та підтримку у важкі моменти життя.