Святий великомученик Георгій, також відомий як Георгій Побідоносець, народився у 3 столітті н.е. у місті Каппадокія. Його батько, сенатор Геронтій, що володів високим чином у римському війську, був страчений за свої переконання та християнську віру. Слідом за цим мати Георгія, разом із молодим Юрієм (пізніше відомим як Георгій), змушена була залишити місто і вирушити до свого маєтку в Палестині.

З самого дитинства Георгія виховували згідно з вченнями Ісуса, а його мати поступово знайомила сина зі Святим Письмом. Натхненний подвигами батька, юнак стає доблесним і хоробрим полководцем, роблячи блискучу військову кар'єру, завдяки чому досягає впливу в колі наближених імператора Діоклетіана. Однак, коли імператор починає гоніння на християн, Георгій відмовляється від усіх почестей і слави, і стає на захист рідної віри свого батька, за що потрапляє в немилість до імператора, і гине смертю великомученика.

Найбільш відоме диво, що приписується Святому Георгію, вважається "Диво зі змієм", що часто зображується на іконах із цим Святим. Вважається, що Юрій (Георгій) проїжджав повз місто, яке довгий час тримав у страху дракон. Жителі змушені були віддавати дракону як жертви юнаків і дівчат. Перед тим, як дракон забере і дочку царя, Георгій прийняв бій із чудовиськом, здолавши його. Вдячні жителі, на власні очі спостерігаючи це диво, обернулися на християнство, а воїна стали також величати Георгій Змієборець.
Після цього героїчного подвигу Георгій звернувся до духовного життя. Він провів багато років на самоті, присвятивши себе молитві та медитації. Це дозволило йому не лише підтримувати свій внутрішній і душевний спокій, а й глибше зрозуміти свою віру та релігію як таку.

Також зазначимо, що Святий Георгій був не лише воїном, а й благодійником. Він присвятив своє життя допомоги нужденним та підтримці християнських громад. Його діяння в ім'я любові до ближнього та справедливості стали невід'ємною частиною його легендарної особистості.

Цікавий факт стосується іконостасів у храмах, де часто зображують Святого Георгія з архангелом Михайлом. Це поєднання символізує перемогу добра над злом, а також наголошує на величі боротьби за віру, яку веде цей святий.

Символіку Святого Георгія використовували правителі та полководці у Європі. У Київській Русі Георгій був шанований, а князь Ярослав Мудрий навіть взяв ім'я Юрій за свого хрещення. Місце шанування Святого Георгія стало відправною точкою для хрещення Русі-України, де князь Володимир прийняв хрещення біля міста Херсонес у Георгіївському монастирі.

Віруючі у своїх молитвах звертаються до Святого Георгія з проханнями про здоров'я як фізичне, так і душевне. Про допомогу у боротьбі з ворогами та загарбниками. Про родючий ґрунт і багатий урожай. День Святого Георгія чи Юр'єв день християни всього світу відзначають 23 квітня (6 травня для християн східного обряду)

Життя Святого великомученика Георгія – це приклад того, як віра та мужність можуть допомогти людині подолати труднощі та стати героєм. Святий Георгій як відмовився від виконання наказу Діоклетіана знищити християнську релігію, а й прийняв смерть замість зречення своєї віри. Його мученицька смерть стала прикладом для багатьох християн, які були готові жертвувати своїм життям заради віри.