Апостоли від 70: Приховані Герої Християнства

Сімдесяті апостоли, часто звані апостолами з сімдесяти двох, є фігури, оповиті особливим шармом в історії християнства. Їхнє обрання та послання проповідувати слово Боже вважається одним із важливих моментів земної місії Спасителя. Хоча про кожного апостола окремо відомо небагато, за винятком кількох, їх роль і діяння розкривають глибокі символічні та духовні аспекти християнської віри.

Обрання сімдесяти апостолів відбулося в період після третього Великодня Ісуса, на зорі його земної місії. Згідно з Євангелією від Луки, Ісус обрав і послав сімдесят учнів по двоє перед Собою в кожне місто і місце, куди Сам мав прийти. Цей жест Ісуса говорить про необхідність поширення його вчення та запрошення нових послідовників.

Історичний контекст вчення семидесяти апостолів тісно пов'язаний з їх роллю в оточенні Ісуса Христа. Якщо дванадцять апостолів складали перше і найближче коло його послідовників, то сімдесяті апостоли являли собою друге коло, запрошене Спасителем для просвітництва і подальшого поширення вчення Христа. Їх роль полягала не тільки у слуханні слів Месії, а й у подальшому поширенні його проповіді у світі.

Число 70 у символіці має глибоке коріння у Старому Завіті. У Книзі Буття воно асоціюється з 70 народами, що походять від Ноя, а в Книзі Чисел Мойсей обирає сімдесят старійшин для підтримки свого лідерства. Таким чином, вибір сімдесяти апостолів Ісусом несе символічне значення універсальності його послання.

Серед семидесяти апостолів були імена, добре відомі з Нового Завіту, такі як євангелісти Лука та Марк, а також Стефан – перший мученик християнської церкви. Вони, подібно до дванадцяти апостолів, зробили свій величезний внесок у поширення християнства і, багато з них також були засуджені до мученицької смерті.

Після П'ятидесятниці, коли Святий Дух зійшов, апостоли стали невтомними проповідниками Євангелія, сповіщаючи його по всьому світу. Вони не тільки встановили основи віри у Святу Трійцю, але й продовжували трудитися на благо церкви, поширюючи божественне послання та несучи надію в серця новоприбулих віруючих.

Таким чином, семидесяті апостоли, хоч і залишаються прихованими героями християнства, відігравали ключову роль у поширенні віри та встановленні християнської церкви. Свято Собору святих апостолів від сімдесяти відзначається християнами східного обряду 4 (17) січня.
Відданість святих і їхня жертовність продовжують надихати віруючих по всьому світу, нагадуючи про важливість і могутність християнської віри.