Протягом століть третя неділя після Великодня в християнському східному обряді стала особливо шанованим днем, присвяченим святим жінкам-мироносицям. Їхній духовний внесок, беззавітна відданість і віра в Господа, виявлені в їхньому служінні Йому до самого закінчення земного шляху Христа, є прикладом для нас усіх.

У страшний момент розп'яття Христа, Його залишили практично всі учні, не витримавши того, що бачили, крім Іоанна Богослова, Святої Марії Магдалини та інших жінок-мироносиць. Вони залишилися поруч зі Вчителем, підтримуючи Його в останні миті життя на землі. Їхня вірність і відданість були винагороджені тим, що вони стали першими свідками воскресіння, почувши від ангелів радісну звістку.

Після Вознесіння Спасителя виняткові жінки-мироносиці нарівних з чоловіками апостолами взяли на себе важливу місію – проповідь Євангелія по всьому світу. Цей винятковий факт заслуговує на те, щоб ці благочестиві жінки були названі "рівноапостольними". Їхня невтомна праця і відданість послужили поширенню Християнства, роблячи їх неодмінними свідками Благої Вісті. Їм належала честь бути першими, хто ніс звістку про Воскресіння, а після Вознесіння Спасителя вони продовжили свою місію, граючи ключову роль у формуванні ранньої Церкви. Таким чином, жінки-мироносиці, які несуть світло Євангелія, стали невід'ємною частиною ранніх днів Християнства, залишивши вікову спадщину вірності та служіння.

Марія Магдалина: Подяка за зцілення та відданість Вчителю

З галілейського міста Магдали зцілена Христом від тяжкої хвороби, Марія Магдалина стала однією з найвідданіших учениць. Її подяка за зцілення перетворилася на безмежну любов до Спасителя. Супроводжуючи Господа від Галілеї до Голгофи, вона залишилася біля Хреста в той трагічний момент розп'яття, а її відданість була винагороджена особливо – вона стала першим свідком воскреслого Спасителя.

Марія Клеопова: Сімейні зв'язки та поклоніння Христу

Двоюрідна сестра Діви Марії та мати апостола Якова-молодшого, Марія Клеопова, не тільки пов'язана сімейними узами з Христом, а й стала дружиною учня Ісуса Клеопи. Її служіння було виразом вірності та відданості Вчителю.

Соломія: Рівноапостольна свідок Чуда

Також Соломія, яка має родинні зв'язки з Божою Матіркою, стала свідком життя і подвигів Ісуса. Її сини, Яків та Іван, були серед перших, кого покликав Христос до апостольського служіння. Соломія супроводжувала Вчителя до останнього, була у Хреста під час Розп'яття і згодом принесла аромати до гробу Господнього.

Іоанна: Таємна послідовниця і свідок Воскресіння

Іоанна, дружина царя Ірода, була таємницею послідовницею Христа. Подорожуючи за Ним і слідуючи Йому, вона була однією з перших, хто почув звістку про Воскресіння. Її віра та тиха відданість стали яскравим свідченням.

Сусанна: Невідома, але віддана

Про життя благочестивої Сусанни відомо мало, але вона була однією з жінок, які невідступно йшли за Вчителем. Її тиха, але віддана служба є важливою частиною християнської спадщини.

Марія та Марфа: гостинні сестри

Сестри Лазаря, Марія і Марфа, хоча не є безпосередніми свідками Воскресіння, але їхня гостинність і відданість Христу виражалися в теплих прийомах Його у себе вдома ще під час його земного шляху. Також вони були свідками великого дива – воскресіння Лазаря Ісусом.

У сучасному світі, повага і пам'ять до цих святих дружин-мироносиць, особливо важливі, щоб не забувати велику духовну спадщину, яку вони залишили. Їхня віра стала міцним фундаментом для християнського шляху у важкі періоди, включаючи часи гонінь та випробувань. Сьогодні, згадуючи цих сильних і благочестивих жінок, ми закликаємо поважати та цінувати жіночу роль у християнській історії. Їхній приклад має надихати нас при погляді на сучасні виклики і нагадувати, що віра здатна подолати будь-які труднощі та негаразди на нашому шляху. Мироносиці несуть у собі спадщину стійкості та відданості, яка залишається особливо актуальною і в наші дні.