Скоропослушниця: Чудотворна ікона, яка чує молитви

Стародавній чудотворний образ, який називається Скоропослушниця, посідає почесне місце на Святій Горі Афон, в монастирі Дохіар. Предання монастиря веде нас у далекі часи Х століття, коли настоятелем обителі був святий Неофіт. Символізуючи часи минулого, ікона несе у собі святість та чудеса, пов'язані з її історією.

В один особливий 1664 рік, трапезар Ніл став свідком божественного явища, пов'язаного з цією іконою. Повертаючись у трапезну із запаленою лучиною, він почув голос, що походив від зображення Богородиці, що висіла над дверима. Голос застерігав його не ходити в трапезну з лучиною, щоб не закоптити святий образ, але монах, применшуючи знамення, не надав йому значення і продовжував свій звичайний обхід. Однак, після чергового такого свого вчинку, він втратив зір.

У гіркому каятті Ніл звернувся до ікони Божої Матері, благаючи про прощення. Чудесний священний голос звернувся до нього знову, заявивши про прощення та обіцянку повернення зору. З цього моменту образ став іменуватися Скоропослушницею, яка завжди дарує швидку допомогу і виконання молитов усім, хто звертається до неї з щирою вірою.

Велике шанування ікони "Скоропослушниці" поширилося по всій Україні, і зображення з її образом почали користуватися величезною любов'ю та повагою. Багато випадків чудес зцілення від падучої хвороби і навіть про вигнання бісів стали відомі і прославлені серед православних християн.

Ікона Скоропослушниця стала потужним джерелом втіхи та підтримки для багатьох. Її благословенні дари допомагають знайти душевну рівновагу і впоратися зі стихійними лихами. Вона особливо шанується моряками, військовими та людьми, які працюють в особливо небезпечних умовах.

Зцілююча сила ікони покликана допомогти тим, хто страждає від сліпоти, німоти чи глухоти, а майбутнім матерям вона подає надію на благополучні пологи. Великодушна Скоропослушниця відчиняє двері до прощення для тих, хто грішить, і прийме молитви кожного віруючого, який звертається до неї зі щирим серцем.

Ми святкуємо цей священний образ Пресвятої Богородиці 22 (9) листопада, зібравшись разом, щоб підносити молитви і дякувати Скоропослушниці за її дивовижні чудеса і турботу про нас, її відданих дітей.